Saints Row apskats - svēto bandītu sērijas restarts

Ievada vārdi

PS5 Saints Row Day One Edition apskata kopiju nodrošina mūsu draugi no videogames.lv.

Tā ir pirmā GMR recenzētā spēle, kuras disku mūsu sadarbības partneri iedeva uz apskata tapšanas laiku. Saints Row cena ir demokrātiska – tā maksā 61 € uz visām piedāvātajām platformām. Protams, GMR zelta un sudraba patronas atbalstītājiem tiek nodrošināta 2 € atlaide pie videogames.lv.

Day One Edition satur Idols Anarchy Pack kodu, kurš piedāvā kosmētiskos varoņa uzlabojumus Idols DJ Helmet, Twinkle Bat un Sandstorm Scrambler. Vērts pieminēt, ka iznākšanas dienā tika piedāvāts uzlabot PS5 tekošo diska versiju 1.00 uz digitālo versiju ar masīvu pirmās dienas ielāpu aptuveni 18 GB lielumā.

Tādējādi pirmie apskati, kuru autori saņēma kodu pirms spēles iznākšanas bez tekošiem labojumiem, var būt kritiskāki, ar daudz lielāku problēmu uzskaitījumu un izklāstu. Protams, Saints Row apskatīju kritiski — godīgi dalīšos iespaidos un par spēlē sastaptajām problēmām.

Sērijas Saints Row restarts

Sērija Saints Row pārstāv atvērtās pasaules spēļu žanru. Tā apvieno spriedzes un piedzīvojumu elementus. Spēlētājs var brīvi klīst pa virtuālo pasauli kājām vai izmantot transportlīdzekļus, lietot dažādus ieročus un tuvcīņas elementus. Galvenais varonis ir saistīts ar hiphopa un ielu bandu kultūru. Sērija Saints Row ir pazīstama ar nepiespiesto humoru un urbāno kultūru.

Tās pēdējā zināmā daļa Saints Row: Gat Out of Hell iznāca tālajā 2015. gadā. Savukārt lielā daļa Saints Row IV – jau pirms gandrīz desmit gadiem jeb 2013. gadā.

Savukārt remāsterētā Saints Row: The Third Remastered ar iekļautiem visiem DLC papildinājumiem un uzlabotu grafiku tika pārizdota salīdzinoši nesen – 2020. gadā.

Tieši Saints Row: The Third Remastered izgāju pirms jaunākās Saints Row daļas iznākšanas, tajā pavadot ap 50 stundām, kā arī ieguvu platīna trofeju. Tādējādi man ir pavisam svaigi iespaidi par vienu no iepriekšējām daļām un varu salīdzināt uzlabojumus, kā arī spriest par piedāvātajiem jaunumiem, vai tieši pretēji – par aizgūtām iestrādēm no iepriekšējām daļām.

Pēc pirmajiem iespaidiem: Saints Row rebūts pārsteidza ar košajām krāsām un krāšņo tuksnešaino Santo Ileso pilsētu. Tieši košums un daudzveidīgā krāsu palete savā veidā atgādina Fortnite. Saints Row glorificē jauniešu sapni par savu stilīgo bandu ar foršiem čomiem. No sērijas jaunumiem visredzamākais ir aizgūtais Riko Rodrigesa lidvāveres tērps no Just Cause. Daudz jaunumus spēle nepiedāvā, bet var teikt: tā izmanto iepriekšējo sērijas daļu iestrādes un piedāvā stilizētus uzlabojumus. Tādējādi Saints Row atgādina tipisku 2010. gadu sākuma pārstāvi, kas savā sirdī daudz nav mainījies.

Stāsts un atvērtā pasaule

Saints Row spēles piedāvā izveidot tēlu, ko var pielāgot pēc sirds patikas dažādos ietērpos un izskatā, teiksim, ar dēmoniskām acīm un sarkaniem matiem. Pēc sava ideālā tēla radīšanas stāsts var sākties, esot algotnim kādā militārā kompānijā, pildot pavēles no augstāk stāvošas organizācijas. Kā jau vienmēr, kaut kas noiet greizi, un Saints Row galvenais varonis ar saviem draugiem un istabas biedriem izveido jauniešu bandu. Ideja ir vienkārša — radīt noziedzīgo impēriju un jautri pavadīt laiku kopā.

Stāsts reizē ir smieklīgs ar asprātīgiem un satīriskiem jokiem, kas izsmej korporatīvo vidi un dažādas kultūras iezīmes kā mūziku, ielu kultūru un mūsdienu sociālās problēmas. Saints Row mēģina būt piepildīta ar daudzām asa sižeta ainām kā braukšanu, šaušanu, un tās tiek pasniegtas ar rotaļīgu ņirgāšanos draudzīgā bandā.

Dažas no misijām man atgādināja filmas Fast & Furious bezgalīgo lidmašīnas pacelšanas sekvenci gandrīz 10 minūšu garumā, tikai šajā gadījumā bija ļoti garš vilciena klājs ar daudz ienaidniekiem. Pāris misijas uzsita 2000. gadu nostaļģiju, piemēram, jahtas ieņemšanas uzdevumā tika atskaņota DMX dziesma Party Up.

Savā veidā Saints Row mēģina līdzināties desmit gadu veciem action hitiem un savām iepriekšējām daļām. Stāsta iziešana aizņem ap 12–15 stundām, neaizraujoties ar atvērtās pasaules aktivitātēm. Tādējādi spēlētājs pēc sižeta pabeigšanas būs izpildījis aptuveni 40% no piedāvātā satura. Pārējo veido atvērtās pasaules aktivitātes (violetās ikoniņas — riska darījumi, sarkanās ikoniņas — draudi, zilās ikoniņas — sānu misijas, dzeltenās ikoniņas — atklājumi, zaļās ikoniņas  — veikali). Es aptuveni pēc 40 stundām biju izgājis ap 90% no piedāvātā satura.

Tādējādi spēlētājs var brīvi izvēlēties, vai turpināt ar kārtējo stāsta misiju vai pētīt apkārtējo pasauli. Te jau sākas lielākās problēmas, ka atvērtā pasaule ir statiska un pārpilna ar ļoti daudz Ubisoft stilā veidotām aktivitātēm, kas savā veidā atkārtojas no iepriekšējām daļām. Piemēram, atkārtoti tika izmantotas Insurance Fraud misijas, Mayhem šaudīšanās misijas un atvērtajā pasaulē ir ļoti daudz īpaši nevajadzīgu kolekcionējamo priekšmetu.

No Saints Row negaidi GTA stilā veidotu simulāciju, pamatā aktivitātes ir iestudētas un mākslīgā intelekta pretinieki sevišķi nav apveltīti ar slēpšanās un uzbrukšanas spējām, tie vairāk ir statiski pretinieki. Ja nu vienīgi braukšanas misijās mākslīgais intelekts ir agresīvāks ar lielākām spējām apdzīt un taranēt. Spēlētāja rīcībā esošās pistoles, automāti un raķešmetēji ir piedāvāti bāzes arsenālā bez īpašām papildu bruņošanās iespējām. Taču viena no galvenajām šaušanas problēmām ir tieši neērtā tēmēšana un ieroču neprecizitāte, kas var pasliktināt spēšanu. Savukārt iegūtās prasmes var dažādot cīņas pieredzi ar misijās un atvērtajā pasaulē sakrātajiem punktiem. Katrs līmenis paver jaunas prasmes, un vienlaicīgi var izmantot četras spējas.

Izdomātā Santo Ileso pilsēta ir vizuāli pievilcīga. Tā ir mainīga, mijoties debesskrāpjiem ar klusām priekšpilsētām un lielām tuksnešainām zonām. Pilsētvidē ir redzamas meksikāņu stila vecas mājas, kas izdaiļotas ar grafiti, un pilsētu apgaismo neona lampas, taču prasītos pēc lielāka dzīvīguma. Santo Ileso ir pārāk statiska.

Atvērtā pasaule ir vidēji liela – aptuveni 8 km no vienas kartes malas līdz otrai vai 10 min, braucot ar auto. Santo Ileso kontrolē dažādas bandas. Piemēram, Los Panteros pakļautībā ir dienvidaustrumu Santo Ileso, The Idols – ziemeļaustrumi, un privātā militārā korporācija Marshall Defense Industries aizsargā visu rietumu daļu. Divus tuksneša apgabalus — Badlands rietumos un Rohas tuksnesi austrumos — kopā ar Sabastjana ezeru centrā nevar kontrolēt neviena grupa. Kā jau noprotat, Saints Row bandas mērķis ir ieņemt visu pilsētu.

Kļūdas un tehniskās problēmas

Kā jau atvērtās pasaules spēlēs ierasts, tad Saints Row saskaras ar līdzīgām problēmām kā salīdzinoši nesen izdotie open world projekti Far Cry 6 vai Horizon Forbidden West. Visbiežākā kļūda, kas sevišķi kaitināja, – dažas reizes vajadzēja restartēt saglabāšanās punktus jeb checkpoints. Tie vienkārši netiek ieskaitīti, kaut arī esi nokļuvis noteiktā punktā vai izpildījis prasības. Pēc restarta viss brīnišķīgi nostrādā un misija tiek izpildīta.

No kritiskām problēmām nepieņemama ir spēles uzkāršanās ar PS5 kļūdu un konsoles pilnīgs restarts. Šādas uzkāršanās piedzīvoju divas reizes aptuveni 40 stundu spēlēšanas laikā. Vēl no kritiskajām kļūdām, ko pamanīju: ieejot tēla redaktorā, vairs nevar no tā iziet. Šo problēmu piedzīvoju pāris reizes.

Pieminot vēl spēlētajam nepieļaujamās problēmas, ka kvalitātes izšķirtspējā 1440p High Quality spēle piebremzē. Ja tiek izvēlēts 4K izšķirtspējas režīms, tad tā jau praktiski ir grūti baudāma ar piedāvātiem 20–30 kadriem sekundē. Draw Distance jeb tālākās tekstūras tiek pakāpeniski ielādētas, kas var būt kaitinoši.

Taču citādi Saints Row nav pārāk daudz tehnisko problēmu, neskaitot dažādus gličus. Iepriekš jau pieminēju atvērtās pasaules defektus. Pēc sajūtām runa ir par standarta atvērtās pasaules spēli no trešās personas skatu punkta ar klasiskām problēmām, ko manīju iepriekšējās sērijas daļās.

Kas man iepatikās Saints Row

Saints Row man patīk absurdās situācijas un jautrais humors. Dažbrīd tajā ir muļķīgi pārsteigumi, ar kuriem seriāls ir pazīstams. No interesanti realizētām idejām patika Mad Max stila braukšana tuksnesī un šaušana no jumta. Jūtams, ka pievienoti daudzi jauni braukšanas līdzekļi, piemēram, tanks ar elektrības lādiņiem vai tas pats glaideris, kas ļauj ātrāk sasniegt dažādas kartes malas.

Kopumā man patika spēles stāsts un tajā iestarpinātās sižeta ainas, kas ir samērā kvalitatīvi izveidotas. Ir interesanti skatīties humora ainas. Galvenās stāsta misijas ir daudzveidīgas un dažas no tām ir atmiņā paliekošas, piemēram, misija Team Building.

Apjautājos vienam no GMR biedriem PikxelisLV, kādas ir kopējās atsauksmes par Saints Row PC versiju. Viņš līdzīgi kā es vēlējās patstāvīgi izmēģināt spēli bez dažādu apskatu skatīšanās un kopumā izbaudīja to:

Humors ir top noch, misijas arī interesantas.

No manis spēlei noteikti ir thumbs up un varu ieteikt.

Savukārt pazīstamu draugu, kas spēlēja Saints Row Xbox versiju, tā īsti neaizrāva, un viņš to tā arī neizgāja. Saints Row savā veidā ir gaumes jautājums.

Grafiskais noformējums

Uzsākot spēli, tiek piedāvāti sekojoši grafiskie un veiktspējas režīmi:

  • 1080p Ultra Quality

  • 1080p Max Framerate

  • 1440p High Quality

  • 1440p High Framerate

  • 2160p UHD/4K

Es ieteiktu noteikti izvēlēties 1080p Max Framerate vai 1440p High Framerate augstu kadru izšķirtspēju. Ar augstu kadru skaitu attēls izskatās pietiekami labi, taču noteicošais ir ap 50–60 fps. Pie augstām 4K izšķirtspējām Saints Row būtiski iebremzē uz PS5.

Runājot par grafisko noformējumu, tas nedaudz atgādina animācijas stilu, un spēle ir ļoti koša un krāsu pārbagāta. Vairs nav tikai lillā tonis kā iepriekšējās sērijas daļās, bet ir attēlota daudzveidīga toņu palete. Man prasītos ne tik koši toņi un labāka apkārtējās pasaules detalizācija. Taču man patīk Saints Row stilistika un noformējums.

Trofeju medniekiem

Spēle platīnu medniekiem piedāvā iegūt 51 trofeju (platīna trofeja, 3 zelti, 5 sudrabi un 41 bronzas). Kopumā gandrīz visas trofejas ir iegūstamas offline režīmā, taču trofejai Prankster 🏆 nepieciešams co-op partneris, lai to izjokotu. Dažas no trofejām var nogličot, piemēram, Chaos Tamer, Wrecking Ball, It’s a Bird! un Shopping Spree. Es rekomendētu co-op trofeju atstāt uz beigām.

Lai iegūtu platīna trofeju, ir jāpabeidz spēle uz 100%. Nekas nav izlaižams (missable), visu var viegli izpildīt. Tīri tehniski ir iespējams pildīt aktivitātes jebkurā secībā, kā tu vēlies, visa pasaule ir pieejama pēc pirmās misijas. Visefektīvāk ir vispirms koncentrēties uz stāstu, bet pēc tā pabeigšanas tiks atbloķēta lidmašīna VTOL MDI-921V, ar kuru var ātri pārvietoties pa atvērto pasauli un pabeigt trūkstošās aktivitātes nepieciešamos rajonos. Kopumā ir pieejami 15 rajoni, un 100% iziešanai būs nepieciešams pabeigt arī Venture misijas.

Kopumā ir 431 rajonos kolekcionējamais priekšmets (265 atklājumi, 75 draudi, 41 papildu uzdevumi, 35 veikali un 15 riska darījumi). Taču spēle ir pielaidīga, nav nepieciešams iziet tuksnešu lokācijas vietas. No galvenajiem kolekcionējamajiem priekšmetiem ir nepieciešams atrast 85 priekšmetus no 115. Tāpat vajag pieveikt izaicinājumus privilēģiju trofejas atbloķēšanai, taču nav nepieciešams izpildīt visus izaicinājumus. Grūtākos var izlaist.

Kopumā Saints Rows piedāvā vieglu un daudzpusīgu trofeju sarakstu. Grūtības pakāpe neiespaido platīna trofejas iegūšanu, visu spēli var iziet uz vieglākās grūtības pakāpes Tourist.

Platīna grūtības pakāpe: 3/10

Vajadzīgais izspēlēšanas reižu skaits: 1

Aptuvenais stundu skaits līdz platīnam: 35-50 stundas

Kopsavilkums un gala vērtējums

Kopumā Saints Row rebūts piedāvā savai sērijai klasisku asa sižeta piedzīvojumu atvērtā pasaulē. Tajā ir piedāvāti nelieli uzlabojumi. Saints Row pārsteidz ar košajām krāsām un krāšņo tuksnešaino Santo Ileso pilsētu. Taču savā veidā spēle jūtas, kā esot atgriezušies 10 gadus atpakaļ un mēģinot izbaudīt vecos labos aizgājušo gadu hitus. Es personīgi izbaudīju spēles stāstu. Man patīk satīriskais humors un tā pašironija.

Grafiskās kļūdas var pabojāt spēles pieredzi. Gaidām labojumus un atlaides, lai izbaudītu Saints Rows. Dodu sudraba vērtējumu.

👍 Sudrabs

Ir OK. Pagaidi atlaidi vai pērc lietotu!

Apskatītā versija: PlayStation 5 (1.0002-1.0004)
Izdošanas datums: 2022. gada 23. augusts
Izstrādātājs: Volition
Izdevējs: Deep Silver
Žanrs: Action-adventure
Režīmi: vienspēlētāja
Platformas: PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X/S

Raksta jautājums ⁉️

Vai esi sēriju Grand Theft Auto vai Saints Row fans?

Aicinu Tevi zemāk, komentāru sadaļā, atbildēt uz raksta jautājumu vai padalīties ar savām pārdomām par apskatā redzēto!


Pievienojies GMR komūnai un Discord kanālam

Aicinu Tevi pievienoties Latvijas aktīvākajai un draudzīgākajai geimeru kopienai, kurā apspriežam visu saistīto ar videospēlēm un ne tikai!

Reģistrēties GMR forumā


Paldies GMR atbalstītājiem! 🤜🤛

Ikviens atbalstītājs parāda, ka ir vērts ieguldīt enerģiju un laiku, lai radītu kvalitatīvu gaming saturu latviešu valodā.

Arī Tu vari atbalstīt portālu, komūnu un tās izaugsmi! Atstāj vienreizēju Donation vai kļūsti par GMR Patronu pievienojoties Patreon atbalstītājiem!

Īpašs paldies visām Zelta patronām 🏆

Niigami, Pikachuchu, -RX-, esrolix, okie, Rouziys, Treiguts, Atels20, Aiga, Sabur!

Previous
Previous

Rallija žurnāls - Polija

Next
Next

Apskats: The Last of Us Part I – remāsters vai rimeiks?