Like a Dragon: Infinite Wealth apskats

Yakuza ir viena no manām visu laiku mīļākajām spēļu sērijām kopš PS2 laikiem: nepārspējams šķiet tās nopietnu sižetu, neaizmirstamu varoņu un muļķīgu blakusaktivitāšu apvienojums. Ir interesanti katru gadu atgriezties tajās pašās pilsētās un skatīties, ko iepriekš neredzētu izstrādātāji tur piedāvā. Taču 2020. gadā sērija tika pie jauna sākuma ar Yakuza: Like a Dragon, kas klasiskos beat 'em up kautiņus nomainīja pret Dragon Quest iedvesmotām cīņām pa gājieniem. Izskatās, ka daudziem šis formāts gāja pie sirds, jo ir iznācis tiešs turpinājums, vēl lielāks un labāks.

Pirmajā brīdī gan tā neliekas, jo Like a Dragon: Infinite Wealth sākas lēni. Ičibans – bordelī uzaudzinātais bārenis pamuļķis, kurš gandrīz pusi dzīves pavadīja aiz restēm par noziegumu, ko nepastrādāja – nu ir ticis pie godīga darba, palīdzot bijušajiem noziedzniekiem nostāties uz abām kājām civiliedzīvotāju pasaulē. Galvenā varoņa ne mazāk ekscentriskie draugi no iepriekšējās Like a Dragon palīdz nu jau gandrīz pusmūža vīrietim doties viņa pirmajā randiņā. Diemžēl tas beidzas bēdīgi, tāpat arī jaunā dzīve visiem pēc tam, kad populāra interneta straumētāja “atmasko” Ičibana “noziedzīgās darbības”.

Ar šiem notikumu pavērsieniem Infinite Wealth atgriežas pie Yakuza ierastā aizraujošā ritma, jo pametam iepriekšējā daļā iepazīto Idžinčo pilsētu, turpmāk vairāk par pusi spēles pavadot Havaju salās. Ičibans turp dodas meklēt savu pazudušo māti, taču izrādās, ka ne viņš vienīgais sievieti cenšas atrast... Kā ierasts, stāsta gaitā atklājam augsta mēroga sazvērestību. Saulainajā ASV štatā iegūstam gan jaunus draugus, gan ienaidniekus. Izrādās, arī Havaju salās noziedznieku netrūkst.

Aloha!

Šī ir pirmā reize, kad Yakuza darbība notiek ārpus Japānas, un jaunā vide ir patīkama pārmaiņa noskaņas ziņā. Sižets kārtējo reizi šķiet spēcīgs, un tas paceļ aktuālas tēmas, kā mediju manipulāciju ar sabiedrību, korupciju varas iestādēs, un pat izmet pa kādam komentāram par rek... valdību, tajā pašā laikā saglabājot sērijai ierasto humoru, smalki balansējot starp muļķīgo un nenopietno. Spēle ir ļoti gara, bet tas ir piedāvāto aktivitāšu un procesa nopelns.

Infinite Wealth neizgudro atvērtās pasaules japāņu gājienu RPG riteni no jauna, taču pieliek šo to no sevis gan ar reāllaika elementiem. Skrienam pa pasauli, saduramies ar ienaidniekiem, sākas cīņa pa gājieniem ar ierasto izvēli uzbrukt, aizsargāties, izmantot kādu prasmi vai mainīt varoņus, bēgt u. tml. Kārtību, kurš rīkojas nākamais, nosaka raksturlielumi. Krājot pieredzes punktus, audzējam līmeni gan tēlam, gan viņa klasei. Izklausās pazīstami, vai ne?

Šīs spēles jaunums un odziņa ir iespēja pārvietot varoņus telpā, cenšoties pozicionēt tos izdevīgākā vietā, piemēram, pretiniekam, kurš aizsargājas, sist no aizmugures vai uzbrukt tā, lai viņš atsistos pret sabiedroto, nodarot papildu bojājumus. Arī ienaidnieki nestāv uz vietas, bieži kustoties savā pārvietošanās laukā, kas pievieno papildu sarežģītību reāllaika elementiem. Tie parādās arī, lietojot prasmes, kas parasti liek pareizajā brīdī nospiest “trijstūri” vai spaidīt “kvadrātu”, lai nodarītu papildu bojājumus, un pretinieku uzbrukumos ar “apli”, lai saņemtu mazāk sāpju.

Kopumā cīņu sistēmai nekur nevaru piesieties, tā ir mazāk kaitinoša par klasiskajiem Yakuza kautiņiem, kur pretinieki lēkā apkārt kā blusas un vajag ļoti labus refleksus. Protams, kā jau RPG pierasts, kaujas kādā brīdī var neizbēgami sākt kļūt par “graindu”, bet Infinite Wealth risinājums un labs jaunums ir iespēja piebeigt stipri zemākas pakāpes pretiniekus ielās ar vienu pogu, kas aktivizē automātisko režīmu, netērējot dzīvības un maģijas punktus. Sanāk arī visai organiski sasniegt nepieciešamo varoņu un aprīkojuma līmeni, piedaloties neskaitāmajās blakusaktivitātēs, kas gadās pa ceļam.

Simt stundu spēle

Lai redzētu beigu titrus, patērēju vairāk nekā 85 stundas. Tiem, kuri grib izskriet cauri Infinite Wealth tikai sižeta dēļ, labāk ir noskatīties spēli YouTube, jo citādi tas nav iespējams. Yakuza ir slavena ar savu apjomīgo saturu un blakusaktivitātēm, kas mēdz būt gandrīz kā atsevišķas spēles. Problēma atkal ir to uztiepšana, piespiežot ar katru iepazīties stāsta gaitā, tad liekot mierā.

No iepriekšējās daļas atgriežas Sujimon, kas ir parodija par “Pokemoniem” ar jocīgiem noziedzniekiem briesmoņu vietā, bet šoreiz krietni izvērstākā formā. Ielās var atrast gan citus sudžimonu trenerus, gan aktivitātes, kur tikt pie dāvanām (ar tām pierunā noziedzniekus pievienoties, nekādu pokebumbu) un retiem eksemplāriem. Ir OK, bet nestāv līdzi oriģinālam. Interesants jaunums ir ēdienu piegādes minispēle, kas ir Wolt un Crazy Taxi apvienojums, kā arī izvirtuļu fotografēšana no trolejbusa, kas ir Pokemon Snap parodija. Šīs ir mazas atkāpes, ko var iziet pusstundas laikā katru, bet lielā apakšspēle ir Dondoko Island.

Ar šo aizraujošo vadības simulatoru brīvprātīgi aizrāvos stundas 15. Uzdevums ir salu, kas nu tiek izmantota par nelegālu izgāztuvi, atkal padarīt par kūrortu. Iznīcinām atkritumu kaudzes, piekaujam pirātus, cērtam kokus, makšķerējam un citādi vācam materiālus, no kuriem izbūvēt atrakcijas un naktsmītnes viesiem, pakāpeniski attīstot kūrortu ar mērķi tikt pie 5 zvaigžņu statusa. Ieguldītā darba rezultāts ir pamatīga naudas summa, ko lietot augsta līmeņa ieroču un ekipējuma iegādei saviem varoņiem pamata spēlē.

Protams, nekur nav pazuduši absurdie, uzjautrinošie un sirdi sildošie blakusuzdevumi, kas tiek ērti uzrādīti kartē. Daļa ļauj pieredzēt interesantas situācijas, citi iepazīstina kādu minispēli, kamēr vairāki dod vērtīgas lietas, kas noder cīņās un piedzīvojumos. Parasti blakusuzdevumi ir sadalīti vairākās mazās daļās, kur pirmajā iepazīstam kādu tēlu, tad citā vietā pilsētā varam turpināt apakšstāstu. Tas ļauj katru iet dažas minūtes garos fragmentos, nespiežot uzreiz veltīt 10–15 minūtes sava laika.

Trofejas, pretrunas un viss pārējais

Lai dabūtu “platīnu” Infinite Wealth, nav jābūt brīnumbērnam, kurš ikdienā praktizē pirkstu aikido, vajag pacietību un daudz laika. Ne viss ir jāizdara uz 100 % katrā lietā, nav jāatrod katrs sīkums kartē (par laimi, Austrumu mistiskajām galda spēlēm var pat neskarties klāt). Ir tikai jāpieliek papildu piepūle, lai sameklētu un izdarītu visu, kas ir skaidri uzskaitīts trofeju sarakstā. Kā vienmēr, tas palīdz atrast ļoti izklaidējošas aktivitātes, par kurām citādi neuzzinātu, piemēram, Tinder parodiju.

Diemžēl izdevēji pieņēma sūdīgu lēmumu, New Game+ liekot iegādāties papildus, kas līdz šim nebija standarta prakse. Aiz maksas sienas stāv arī vairākas trofejas, kas varētu sāpēt tiem, kuri grib dabūt visas, lai pie Infinite Wealth viņiem profilā rādītu simt procentus. Par laimi, arī pēc spēles fināla var turpināt iesākto zem Premium Adventure. Pretrunas radīja arī otra galvenā varoņa balss aktiera izvēle angļu valodas ieskaņojumam.

Man personīgi patīk viņa sniegums, arī pārējie pamata varoņi šķiet salīdzinoši labi ierunāti. Pirmais iespaids gan ir bēdīgs, jo spēle sākas ar visai briesmīgi ieskaņotu dialogu pirmajā ainā, taču turpmākā kvalitāte ir līmenī ar to, ko varētu sagaidīt no Austrumu produkcijas, kas tiek pārdota Rietumos.

Arī skaņu efekti un grafika neuzvarēs nekādos konkursos. Uz PS5 darbība notiek stabilos 60 kadros sekundē (izņemot īpašajos uzbrukumos pa visu ekrānu), taču no diska bez atjauninājumiem Havaju salu pilsēta mēdz sākt pamatīgi rīstīties, liekot restartēt spēli, lai problēmu atrisinātu. Kādu varētu arī šokēt fakts, ka tikai varbūt puse dialogu ir ieskaņota, daudz jālasa. Tāda diemžēl ir realitāte ar milzīgām japāņu lomu spēlēm.

Kopsavilkums

Like a Dragon: Infinite Wealth ir paraugdemonstrējums veiksmīgam turpinājumam – lielāks, labāks, nemēģinot sabojāt priekšteces iesākto –, humoristiska japāņu lomu spēle pa gājieniem ar atsvaidzinošiem reāllaika cīņu elementiem. Sižets ir sērijai ierasti aizraujošs un nopietns īstajās vietās. Milzīgais satura daudzums gan ir problēma tiem, kuri grib ātri izskriet cauri stāstam, atkal tiek uzspiesta iepazīšanās ar papildu aktivitātēm. Citādi silta rekomendācija japāņu RPG faniem.







🏆 Zelts

Laba spēle! Ir vērts nopirkt un izspēlēt.







Raksta jautājums ⁉️

Vai jau esi to mēģinājis un kādi iespaidi?

Atbildi zemāk komentāru sadaļā!

Izdošanas datums: 2024. gada 26. janvāris
Izstrādātājs: Ryu Ga Gotoku Studio
Izdevējs: Sega
Žanrs: RPG
Spēlētāju skaits: 1
Platformas: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X, Windows


Vēlies nopirkt Like a Dragon: Infinite Wealth?

Šo spēli, citas spēles un daudz ko citu ar spēlēm saistītu, iespējams iegādāties pie mūsu draugiem GameRoom.lv


Paldies GMR Mafijai! 🤜🤛

Ikviens Patreon biedrs un atbalstītājs parāda, ka ir vērts ieguldīt enerģiju un laiku, lai radītu kvalitatīvu gaming saturu latviešu valodā. Paldies!

GMR Platīna Biedri

MarexK

🍻

MarexK 🍻

GMR Zelta Biedri

Muskulis, esrolix, okie, Aiga


Pievienojies GMR
Discord kanālam

Pievienojies Latvijas aktīvākajai geimeru komūnai, kurā apspriežam visu saistīto ar gaming pasauli un ne tikai!

Previous
Previous

Spēles, kuras vērts iečekot. Aprlīlis, 2024. gads

Next
Next

Helldivers 2 apskats - Starship troopers ko vienmēr vēlējies