Tiny Tina’s Wonderlands – vēl vairāk Borderlands

Ievads

Ja Jums patīk sērija Borderlands, tad Tiny Tina’s Wonderlands (turpmāk TTW) ir radīta Jums. TTW piedāvā vairāk “Borderlanda” ar neskaitāmiem ieročiem un ļoti daudz loot no lādēm un apkārtējās pasaules. TTW apskatīju uz platformas PlayStation 5.

Tas ir pilnvērtīgs pirmās personas šūteris ar strukturizētām misijām, daudz papildu uzdevumiem un tā saukto end game saturu. Animācijai līdzīgā fantāzijas spēle ievelk neparastā galda spēļu valstībā. To var izbaudīt vienatnē vai kooperatīvi ar draugiem.

Tātad TTW var uzskatīt par Borderlands spin-off projektu veltītu galda lomu spēlei Dungeons & Dragons. Galda spēles pavēlniece ir dīvaina meitene vārdā Tīna (Tina), kuras iegribām un pavēlēm mums ir jāklausa. Savukārt mums kā galvenās lomas varonim jāiejūtas galda lomu spēlē Bunkers & Badasses, kas ir atvasināta no iepriekš minētās Dungeons & Dragons. Tīna ir šīs spēles bunkura pavēlniece jeb Bunker Master.

Lūteršūteris ar RPG elementiem

Pirmā svarīgā loma šajā spēlē – jāapdomā kādu klasi izvēlēties, jo šo galveno lēmumu var izdarīt tikai pašā spēles sākumā. Pamata izvēles ir sekojošas:

· Stabbomancer ir vairāk lavīšanās tēls ar tuvā uzbrukuma spējām,

· Spellshot ir maģijas personāžs ar spēju operēt ar vairākām maģijām un efektīvs vidēji tālās cīņās,

· Clawbringer ir tuvcīņu meistars ar mazu drakonu,

· Graveborn ir nekromancers ar tumšās maģijas spējām,

· Spore Warden ir vispusīgs cīnītājs,

· Brr-Zerker ir tuvcīņu meistars ar saldēšanas spējām.

Es kā Borderlands nespeciālists izvēlējos Spellshot, kas ir parocīga iesācējiem un var efektīvi izmantot maģiskās spējas. Ieteiktu prasmju koku punktus tērēt uz rādītāju Dexterity, kas ļauj efektīvi palielināt kritisko bojājumu apjomu, un Constitution, kas ļauj uzlabot dzīvības un bruņu aizsardzības raksturlielumus.

Atšķirībā no klasiskām Borderlands spēlētājs var efektīvi uzlabot aizsardzības spējas ar bruņām, amuletu un gredzeniem. Pavisam ir seši dažādi aizsardzības sloti, kurus var variēt atkarībā no iegūtā inventāra. Ir arī iespēja uzlabot maģiju ar Spellbook spējām. Tādējādi dažādi perks, uzlabojumi un visādu tipu ieroči ļauj unikāli pielāgot tēlu atbilstoši savam spēles stilam. Ir pieejams arī tuvcīņas ierocis, piemēram, zobens.

Izvēlētajai pamata klasei var attīstīt dažādas spējas, kā arī tālāk spēles gaitā izvēlēties sekundāro klasi. Pieaugot spēlētāja līmenim, tiek dots spēju koka punkts un hero spēja, kas ļauj uzlabot tādus pamata rādītājus kā dzīvību, spēku un kritisko bojājumu.

Tādējādi iestrādātie looter-shooter RPG elementi ir diezgan pārdomāti realizēti. Tas ļauj katram brīvi pielāgoties savam iecienītajam spēles stilam. Man, piemēram, traucēja pārāk lielais loot daudzums, kas krīt ik uz soļa. Tādējādi ir jāvelta krietns laiks pastāvīgai inventāra pārskatīšanai.

Unikālais animācijas stils

Jaunākais Gearbox projekts ir ieturēts animācijas grafiskajā stilā, kas raksturīgs tikai un vienīgi izstrādātājam. Atšķirībā no Borderlands 3 iespējams plūdeni izbaudīt spēli bez būtiskām aizturēm vai bremzēšanas uz PlayStation 5.

TTW it kā ar roku zīmētais animācijas stils ne visiem varētu patikt.

Taču kopējais stāsts, tā pasniegšanas maniere, unikālā spēles pasaule un it sevišķi ierunātie balss tēli ir kvalitatīvi veidoti. Es varu izcelt tādus varoņus kā Tiny Tina, Frette un Valentine, kas ir radīti ar īpašu degsmi.

Tīnas entuziasms un dzīvīgums ir jūtams, kas savā izdomātajā varavīksnes brīnumzemē spridzina ik uz soļa. Savukārt no tumšajiem tēliem izceļu Dragon Lord, kurš ir īpaši spoži ierunāts.

Tādējādi spēles spēcīgie elementi ir dzīvīgie dialogi un neparastais stāsts. Būtībā nūģu joki un pašironija caurvij visu spēles gaitu. Piemēram, Tīna varavīksnes zirgu nosauc vārdā Butt Stallion. Savā veidā spēle ir ļoti dīvaina – neparasti tēli, kā skrienošas sēnītes, smieklīgi pirāti, baisas haizivis un dažādi skeleti. Daži bosi ir veidoti ar patiesu izdomu.

Spēles pasaule un stāsts

Runājot par spēles pasauli, tad tā nav īsti atvērta, bet sastāv no dažādām savienotām kartēm jeb centriem, starp kuriem var ceļot no virspasaules. Tā ir kā galda spēles karte, kur var pārvietoties mūsu tēls kā cilvēciņš no trešās personas skatu punkta, pakāpeniski atklājot dažādus reģionus. Taču jau lielajā pasaulē savu personāžu kontrolējam no pirmās personas skatu punkta.

Dažādie centri un to spēļu pasaules ir veidotas ar izdomu. Tās ir diezgan lielas – vienu karti var pat pētīt vairākas stundas. Pat izejot spēli pēc 15-20 stundām, nebūsiet atklājuši pusi no Tiny Tina’s pasaules.

Kopumā 48 papildu misijas aizņem vēl otru pusi no spēles satura, proti, ap 20 stundām. Es pat teiktu, ka dažas no tām bija pat interesantākas nekā pamata stāsts. No savas puses ieteiktu meklēt dzeltenus rombus sauktus par lucky number, kas ļauj atklāt daudz kvalitatīvākus priekšmetus. Tāpat kā Borderlands spēlēs var aktivizēt ieroču kodus SHIFT Gearbox vietnē. Savukārt pašus SHIFT kodus var atrast Gearbox Twitter kontā.

Pēc pamata stāsta iziešanas tiek nodrošināta arī piekļuve bezgalīgajam spēles režīmam Chaos Chamber. Tajā tiek piedāvātas dažādas encounter tipa kartes ar pieaugošu grūtības pakāpi un attiecīgi end game laupījumu.

Tā ir grūtākā spēles daļa, ko labāk izbaudīt kooperatīvi ar citiem spēlētājiem. Tādējādi Tiny Tina’s Wonderlands var uzskatīt par pilnvērtīgu spēli, kas piedāvā samērā daudz satura.

Wonderlands problēmas

Taču ne viss ir tik spīdīgs un jauks šajā Borderlands spēlē. Iznākšanas nedēļā nestrādāja cross-play. TTW nevarēja īsti izbaudīt kopā ar draugiem. Nebija iespējams izveidot savienojumu ar Gearbox serveriem. Klasika.

Izstrādāji šo kļūdu izlaboja, taču man joprojām tiek rādīti paziņojumi, ka pastāvīgi zūd savienojums ar serveriem, un dažbrīd TTW uzkārās. Neskaitot šīs ciešamās tehniskās problēmas, man nepatīk, ka dažbrīd ekrāns ir pilnībā piepildīts ar nevajadzīgiem elementiem, it sevišķi cīnoties ar bosiem. Nekaitāmie loot priekšmeti krīt nesamērīgi lielā apjomā.

Taču spēles viens no galvenajiem trumpjiem ir neskaitāmie unikālie ieroči, kam ir liela daudzveidība. Šaušanas mehānika un ieroču vadība ir augstā līmenī.

Cīnoties ar kārtējo bosu, šaujot pa to, nepārtraukti lec cipariņi ar norādīto kaitējumu. Bosu cīņu laikā ekrāns ir piepildīts ar minjoniem, kas lec un skrien virsū. Tas it sevišķi mani kaitināja fināla bosa cīņas laikā. Attēls tika pārpildīts ar ļoti daudziem elementiem dažādās krāsās un formās vienlaikus. Taču bez šiem dažiem kaitinošajiem elementiem bosu cīņas ir aizraujošas. Man arī prasītos nedaudz mazāks bezjēdzīgu loot priekšmetu apjoms apkārtējā pasaulē.

Trofeju medniekiem

Spēle platīnu medniekiem piedāvā iegūt 39 trofejas (platīna trofeja, 5 zelti, 4 sudrabi un 29 bronzas). Kopumā no tām ir 37 offline un 2 online.

Visgrūtākā ir zelta trofejas 🏆 Controlled Chaos iegūšana – pēc spēles iziešanas ir jāsasniedz 20. haosa līmenis. Šo trofeju vislabāk iegūt sadarbībā ar citiem spēlētājiem. Stāsta iziešana aizņem ap 15-20 stundām, papildu misijas arī – ap 15-20 stundām. Inventāra uzlabošana, ģenerējot naudu ar duplikācijas triku, aizņem ap vienu stundu. Haosa līmeņu iziešana prasa ap 10 stundām. Pēc visu šo aktivitāšu pabeigšanas Jūs tiksiet apbalvots ar platīna trofeju 🔥 Bunker Mastered. Smalks Borderlands joks par bunkura vectēvu, ja to sapratāt.

4/10

Platīna
grūtības pakāpe

1

Vajadzīgais izspēlēšanas reižu skaits

45-60

Aptuvenais stundu skaits līdz platīnam

Kopsavilkums

Tiny Tina’s Wonderlands piedāvā vēl vairāk Borderlands ar lielisku stāstu un fantastiski ierunātiem tēliem. Spēles pasaule ir veidota ar izdomu un mainās atkarībā no pasaules centriem, kas ir unikāli veidoti rokām zīmētas animācijas stilā. TTW ir piedāvāts ļoti liels unikālu ieroču klāsts, RPG elementi un humors liek dzirkstīt spēlei. Taču joki un piedāvātā stilistika ne visiem var patikt. Tas ir gaumes jautājums.

Manuprāt, loot sistēmu vajadzētu pārstrādāt, lai nebūtu pārāk daudz un bieži vien bezjēdzīgu priekšmetu. Savienojošā pasaule ir pārāk statiska un ielikta ķeksīša pēc, lai sasaistītu spēles reģionus. Taču kopumā jaunākais Gearbox projekts piedāvā iespēju izbaudīt unikālo Borderlands pasauli.

Gala vērtējums

Fantāzijas galda spēles versija piedāvā mums jau tik zināmo Borderlands looter-shoter pieredzi. Humors, nepārtrauktie joki un labi pasniegtais stāsts mēģina mums uzburt Tīnas iedomāto brīnumzemes valstību. Ne viss ir izdevies kā nākas, bet Borderlands entuziastiem noteikti rekomendēju jaunāko Gearbox projektu.

👍 Sudrabs

Ir OK! Pagaidi atlaidi vai pērc lietotu.

Izdošanas datums: 25.03.2022.
Izstrādātājs: Gearbox Software
Izdevējs: 2K Games
Žanrs: Action role-playing, first-person shooter
Režīmi: Single-player, multiplayer
Platformas: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S
Apskatītā versija: PlayStation 5 (1.01-1.02)
Par apskata kodu paldies: Gamestar.ee

Raksta jautājums ⁉️

Vai Tevi saista looter-shooter spēles? Vai esi spēlējis kādu no Borderlands daļām?

Aicinu Tevi zemāk, komentāru sadaļā, atbildēt uz raksta jautājumu vai padalīties ar savām pārdomām par apskatā redzēto!


Patika saturs? 🤔

Atstāt dzeramnaudu 💰

Pievienojies GMR komūnai un Discord kanālam

Aicinu Tevi pievienoties Latvijas aktīvākajai un draudzīgākajai geimeru kopienai, kurā apspriežam visu saistīto ar videospēlēm un ne tikai!

Reģistrēties GMR forumā

Iegādājies spēli ar 2€ atlaidi pie mūsu draugiem no videogames.lv

Veic pasūtījumu, piezīmēs ieraksti kodu GMRLV un gaidi, kad ar Tevi sazināsies!

Previous
Previous

Kirby and the Forgotten Land apskats – košļenes piedzīvojumi

Next
Next

Kādēļ Cyberpunk 2077 ir labāka spēle par Horizon Forbidden West